Columns Noël Creemers

21 maart 2018

Wat kijk ik uit naar de dag die bovenaan deze column staat! Dan namelijk mogen we weer gaan stemmen voor de gemeenteraad. Die bestaat in onze gemeente uit 17 leden. Op dit moment zijn in de raad maar liefst 7 partijen vertegenwoordigd. Dat betekent een gemiddelde van nog geen 2,43 zetel per partij. Da's niet veel. Jawel, het politieke landschap in onze gemeente is tamelijk versnipperd, de politieke vlaai bestaat uit nogal wat punten. Hoeveel partijen gaan meedoen aan de verkiezingen in onze gemeenteweet ik niet, maar het zou me niets verbazen als dit er vele tientallen blijken te zijn. Er is dus keuze genoeg. Voor degenen die in hun partijkeuze niet al te eenkennig zijn, betekent dit dat er werk aan de winkel is, te beginnen met het doorspitten en vergelijken van de programma's der politieke partijen. Ik raad u aan: richt u zich hierbij op de onderwerpen die er toe doen en dat zijn trottoironderhoud, voorzieningen van welke aard dan ook, minder/meer blauw op straat, hoe om te gaan met klimaatverandering en of het wonen in onze gemeente nog wel een beetje te betalen is. Begint u alstublieft bijtijds, het liefst vandaag al, aan deze klus! Ziet u voorlopig af van andere bezigheden en neemt u de komende tijd genoegen met wat minder slaap, dan schat ik in dat u op 15 maart rond het middaguur gereed zult zijn, netjes op tijd dus. Ik weet, het is geen leuk werk, maar het moet wel gebeuren. Om er nu achter te komen welke partij het beste programma heeft, is een handig hulpmiddel het door mij persoonlijk ontwikkelde puntensysteem. Dit is kinderlijk eenvoudig en werkt als volgt. Bent u het absoluut oneens met een standpunt, dan geeft u 1 punt (voor de moeite), hebt u zoiets van 'leuk verzonnen, klinkt best aardig, maar het slaat feitelijk nergens op', dan geeft u 2 punten en in geval u zoiets hebt van 'nou, da's best aardig bedacht, zeker voor een politieke partij', dan gaat u voor de maximale score van maar liefst 3 punten.

Nu denkt u natuurlijk dat het daarna een kwestie van optellen is en dat de partij met de meeste puntjes er met de buit, te weten uw stem, vandoor gaat. Was het maar zo simpel! Nu komt eigenlijk het allerbelangrijkste en dat is het bekijken van de foto's van alle kandidaat-gemeenteraadsleden. Ziet u een leuk koppie, stemt u dan op deze persoon! Voor uw met zorg samengestelde puntenlijstje hebben we de prullenbak.

Meer berichten